środa, 1 lutego 2017

Przedmioty - Spring 2017

Semestr rozpoczął się 17 stycznia i przez dwa tygodnie trwał tzw. 'shopping period' gdzie można było przyjść na dowolne zajęcia i zobaczyć czy nam się podobają czy nie, a nastepnie zapisać się na te, które nam najbardziej odpowiadają. Podczas Fall 2016 nie miałem jakoś dużych wątpliwości co do wybranych przedmiotów, ale już na wiosnę miałem problem by wybrać te 4 kursy. Głównie z tego powodu, iż było dużo przedmiotów, które mnie interesowały. Ostatecznie w tym semestrze będę robił następujące przedmioty:

1. The Theory and Practice of Virtual Design and Construction

Są to zajęcia z projektowania BIM (Building Information Modeling), czyli modelowanie budowli w 3D. Zajęcia prowadzone przez architekta. Posługując się Autodesk Revit mamy za zadanie wymodelować Szkołę podstawową w Bayside w stanie NY (aktualnie w trakcie budowy) widoczną na poniższym zdjęciu:


2. Prevention and resolution of construction disputes


Zajęcia o zapobieganiu konfliktom w branży budowlanej. Zajęcia sie prowadzone przez prawnika Philipa White'a, który został wybrany Lawyer of the Year 2016, postępowania sądowych w budownictwie. Uczestniczył on w wielu największych sprawach sądowych i na zajęciach przedstawione są sprawy, ich przyczyny i sposoby, w jakie udało się je rozwiązać lub dlaczego się nie udało. 

3. Geotechnical earthquake engineering

Ten przedmiot wziąłem jako obowiązkowy ze względu na moją specjalizację. Dodatkowo prowadzony jest przez mojego opiekuna prof. Hoe Ling'a. 

4. Experimental soil mechanics

I to chyba będzie najciekawszy kurs jaki będę miał przyjemność robić. Jest to kurs na poziomie doktoranckim (Poziom 6000). W tym semestrze ze względu na czterech chętnych został stworzony ten przedmiot, w którym możliwe jest uczestnictwo w badaniach przy użyciu maszyny Geotechnical Centrifuge, czyli wirówki. Z tego co udało mi się wyszukać to tej maszyny nie ma w Polsce. W trakcie semestru za zadanie będziemy mieli wykonać ściankę oporową używając nowatorskich bloków zwanych 'Porcupine', czyli Jeżozwierz. 
Jeżozwierz

Przykład ściany oporowej
Bloki 'porcupine' zostaną wydrukowane w drukarce 3D z zachowaniem skali 1:10 i tak zostanie zbudowany cały model w skali 1:10 i poddany zostanie badaniom w wirówce. Dzisiaj udało mi się być w laboratorium, aby zobaczyć tę maszynę:

Geotechnical Centrifuge
Do wyboru były również inne ciekawe przedmioty jak Design of Large-Scale Buildings, Entrepreneurship in Civil Engineering, Real-Estate Finance for Construction Management, Principles of construction techniques, Structural assessment and failure. Wybór był na prawde bardzo duży. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz